Glas Javnosti

NIKO NEĆE DA KUPI SIMBOL BEOGRADA: Druga prodaja ‘Sava centra’ bez zainteresovanih  

Društvo
Autor: Glas javnosti

Na poziv za prikupljanje pismenih ponuda za prodaju "Sava centra", ni ovaj, drugi put za redom, nije stigla nijedna ponuda

Zainteresovani za kongresni centar trebalo je da do danas dostave izjave o nameti da kupe i uplate depozit od 2,1 milion evra.

Polazna cena za kupovinu “Sava centra” bila je 21,9 miliona evra, a novi vlasnik bi bio u obavezi da uloži još najmanje 50 miliona evra u njegovu obnovu.

Iz Gradske uprave Beograda potvrdili su da nijedna ponuda zainteresovaniih investitora nije stigla do danas do 10 časova.

Prilikom raspisivanja prve licitacije govorilo se o tome da Miroslav Mišković ima nemru da kupi Centar “Sava”, ali je sve ostalo ne nivou glasina.  

Posle nedavne neuspešne prodaje Sava centra 21. avgusta, kada nijedan investitor nije poslao svoje pismo o zainteresovanosti, Grad Beograd ponovo je oglasio prodaju “Sava centra”. Ovaj put, početna cena bila je 21,9 miliona evra, niža za 5,5 miliona evra od prethodne.

Prodaja obuhvata objekat poslovnih usluga Centar Sava u Ulici Milentija Povića, kao i katastarsku parcelu ukupne površine 29.374 kvadrata.

Uslov za učestvovanje  u prodaji bila je uplata depozita od 2,1 milion evra.

Predviđeno je da se kupac obaveže da u roku od pet godina od dana isplate celokupnog iznosa kupoprodajne cene, izvede građevinske i zanatske radove na adaptaciji i rekonstrukciji objekta poslovnih usluga, čija ukupna vrednost ne može biti niža od 50 miliona evra.

Takođe je predviđena obaveza kupca da ne menja funkciju Sava centra koji mora da se i na dalje bavi kongresnim turizmom.

(Glas javnosti/Nova)

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR