Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana Aleksandri S. (19) osumnjičenoj da je 29. avgusta u Zemunu, svoje novorođenče umotano u peškir i kesu ostvila pored kontejnerai sa starijim detetom nastavila ka parku.
Portparolka tog suda Ivona Čogurić je rekla da joj je pritvor određen da ne bi uticala na svedoke i zbog uznemirenja javnosti.
Osumnjičena se na saslušanju branila ćutanjem, odnosno iskoristila je svoje zakonsko pravo da ne iznosi odbranu, saopštilo je ranije tužilaštvo.
Naredbom o sprovođenju istrage osumnjičenoj se na teret stavlja krivično delo ”teško ubistvo u pokušaju”. Postoje osnovi sumnje da je Aleksandra S. 29. avgusta oko šest časova svoje novorođenče iznela iz kuće u kojoj živi, umotala ga u pelenu i peškir, potom stavila u plastičnu kesu koju je zavezala i ostavila je pored kontejnera na mestu van dometa i pogleda ljudi.
Bebu, koja je rođena 9. avgusta u KBC Zemun, pronašla je nešto kasnije M. M. a bebu je ekipa Hitne pomoći prevezla u zemunsko porodilište.
Glas javnosti/ P02S