Glas Javnosti

Zabeležena veća posećenost na Sarajevskom aerodromu

Okruženje
Autor: Glas javnosti

Aerodrom Sarajevo tokom marta ugostio je 112.056 putnika, što predstavlja povećanje od 35,1% u odnosu na isti mesec prošle godine. Broj aviooperacija porastao je za 26,8%, na ukupno 1.198 letova.

Tokom prvog kvartala, Aerodrom Sarajevo opslužio je 333.802 putnika, što je poboljšanje od 41,8% u poređenju sa istim periodom 2024. godine, odnosno 98.310 putnika više.

Pretočeno u mesečne izveštaje, najveći rast zabeležen je u januaru, kada je kroz aerodromsku zgradu prošlo 116.283 putnika, što je povećanje od čak 50,1 odsto u odnosu na 2024. godinu, kada je registrovano 38.829 putnika manje.

I tokom februara registrovan je snažan rast: zabeleženo je 105.463 putnika, što je 40,4 odsto više u odnosu na isti mesec prethodne godine, odnosno 30.351 putnik više, navodi Ex-Yu Aviation.

Očekuje se da će snažan rast potražnje biti nastavljen i u aprilu, s obzirom na to da je trenutno planirani kapacitet veći za 42% u odnosu na prošlu godinu. Ipak, kako će se odluka državnih organa da se ponovo uvede taksa na odlazne putnike odraziti na saobraćaj u narednom periodu, ostaje da se vidi.



Glas javnosti/T02S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR