"Imamo sabor u Nišu, na Trgu kralja Milana 16, 17. i 18. maja. Nešto slično što smo pred Vaskrs imali u Beogradu. Mislim da ćemo biti dočekani veoma lepo od Nišlija i građana na jugu Srbije. Sa radošću čekamo te dane", rekao je Vučević za TV B92 komentarišući tvrdnje opozicionih medija da je taj skup otkazan.
On je naveo da će se na tom skupu pokazati snaga juga.
"Niko nas neće pokolebati da se okupimo, kao što ni mi njih nismo sprečili 15. marta. Moja molba je da to ne rade, ne želimo nikakve sukobe. Mi želimo da razgovaramo sa Nišlijama, da pričamo o životu", istakao je Vučević.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević ocenio je danas da je dobro što je predsednik Evropskog saveta Antonio Košta posetio Beograd i razgovarao sa svima, uprkos pritiscima iz Evrope i Srbije da ne dođe do te posete.
"Interesantno je napomenuti da je bilo pritisaka iz EU da Košta ne dođe u Srbiju, ali i u samoj Srbiji da ne dođe do te posete. Mislim na blokadere. To je, naravno, palo u vodu i mislim da je dobro da je došao u Srbiju i da razgovara sa svima, da je mogao da vide kako svi politički akteri vide situaciju u Srbiji", rekao je Vučević za B92.
Vučević je ukazao da je u Srbiji od decembra na snazi obojena revolucija, koja je finansirana iz nekih fondova država koje su članice EU.
"Nemamo problem da idemo u dalje reformske zahteve, ali naposletku će doći pitanje KiM, Ruske Federacije, Republike Srpske", naveo je Vučević.
Glas javnosti/T01S