Glas Javnosti


Cene avionskih karata između Evrope i Azije naglo skočile nakon rata u Iranu

Svet
Autor: Glas javnosti

Posle zatvaranja ključnih bliskoistočnih čvorišta zbog rata SAD-a i Izraela protiv Irana, cene avionskih karata između Azije i Evrope naglo su skočile.

Dubai i ostala velika zalivska čvorišta su zatvorena četvrti dan, a to je smanjilo kapacitete na linijama poput onih između Australije i Evrope.


Putnici se preusmeravaju preko Kine, Singapura i Severne Amerike, dok alternativne rute produžuju letove i povećavaju troškove goriva. Avio kompanije izvan pogođenog regiona, poput Cathay pacifika, Singapur erlajnsa i Turkiš erlajnsa, beleže porast potražnje.

Letovi prema Londonu u kratkom roku uglavnom su rasprodati ili se nude po znatno višim cenama, a sličan trend beleže i kineski, kao i azijski prevoznici.

Glas javnosti/N01S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR