Bivši agent francuske tajne službe uhapšen je u Strazburu zbog sumnje da je naručivao silovanja dece u Africi.
On je, kako je saopštio je danas izvor blizak tom slučaju, osumnjičen za "tešku trgovinu ljudima, silovanje i seksualni napad na maloletnice", kao i za "snimanje, uvoz i širenje pornografske slike jednog maloletnika korišćenjem elektronske komunikacione mreže".
“Taj čovek, vojni penzioner, osumnjičen je da je naručivao silovanje dece u Africi, posebno u Keniji, gde je putovao u profesionalne misije i da je plaćao i daljinski organizovao seksualno zlostavljanje, snimao scene koje je potom gledao da bi zadovoljio svoje kriminalne nagone”, pišu francuski mediji.
Te video snimke je na internetu primetila američka fondacija za borbu protiv dečjeg kriminala, koja je potom upozorila francusku policiju, posebno Kancelariju za maloletnike, koja je vodila istragu i koja ga je uhapsila.
Glas javnosti /P02S