Konferenciju je organizovalo udruženje Nacionalni centar za seksualno i reproduktivno zdravlje "Potent".
Iako savremena terapija omogućava da osobe koje žive sa HIV-om vode dug i kvalitetan život, kako je rečeno na konferenciji, stigma i diskriminacija nisu nestale, one su kao i pre 20 godina, a najveći problemi često nastaju upravo unutar zdravstvenog sistema.
O neophodnosti zaštite podataka obolelih od HIV-a govorili su predstavnici Ministarstva zdravlja, Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut", kliničari, predstavnici institucija za zaštitu prava, civilnog sektora i stručnjaci koji učestvuju u razvoju digitalnih zdravstvenih rešenja.
Glas javnosti T01S