Glas Javnosti


MUP sprovodi akciju "Speed Marathon", policija kontroliše brzinu na više od 400 lokacija

Društvo
Autor: Glas javnosti

Ministarstvo unutrašnjih poslova objavilo je da od danas širom Srbije počinje akcija "Speed Marathon" koja će trajati 24 sata i tokom koje će policija kontrolisati brzinu na više od 400 lokacija.

U objavi na društvenoj mreži Instagram MUP navodi da su na putevima svi uređaji - radari, presretači i sistemi za automatsko merenje, a na auto-putevima se kontroliše i prosečna brzina.


Akcija se sprovodi istovremeno širom Evrope, a poseban fokus je na deonicama koje su kao rizične predložili sami građani.

"Cilj je jasan - manje prekoračenja, manje nezgoda i više sačuvanih života. Poštujte ograničenja i vozite odgovorno. Brzina ne skraćuje put već vreme za reakciju", navodi se u objavi.

U Srbiji je u toku međunarodna akcija pojačane kontrole brzine, tokom koje se koriste svi raspoloživi uređaji za merenje brzine, dok će na auto-putevima biti merena i prosečna brzina kretanja vozila, a koju sprovodi Uprava saobraćajne policije od 13. do 19. aprila.

Ova akcija se sprovodi u 34 države članice organizacije ROADPOL - evropske mreže saobraćajnih policija



Glas javnosti/ T01S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR