Glas Javnosti


Stanković: Ima mesta za upis svih osmaka u srednje škole

Društvo
Autor: Glas javnosti

Prijemni ispiti se održavaju 15, 16. i 17. juna, kazao je on.

Ministar prosvete, Dejan Vuk Stanković je rekao danas da će završni ispit za upis u srednje škole polagati više od 64.000 učenika, kao i da će biti mesta za upis svih, ali da je za pojedine škole veliko interesovanje i da na jedno mesto konkuriše čak 10 učenika.

On je naveo da se prijemni ispiti održavaju 15, 16. i 17. juna i da su učenici dobili jasna uputstva o testovima, ukazujući da su rezultati probnog ispita bolji nego prošle godine.


„Ova godina je bila regularnija nego što je bila prošla. Normalizovali smo i stabilizovali prilike u obrazovnom procesu, škole rade normalno, održavaju se časovi, održavaju se provere znanja. Učenici su dobili vrlo jasna uputstva o tome kako će testovi da izgledaju, vežbalo se sa nastavnicima, mogli su i preko digitalne platforme RTS Planeta samostalno kod kuće da vežbaju i da se pripremaju“, rekao je Stanković.

Ima, kaže on, mesta u svim srednjim školama, samo je stvar koliki procenat učenika će upisati školu po svom prvom izboru.

"Biće škola gde će biti čak i „10 na jedan“, ali to pokazuje da postoje tražena zanimanja i tražene škole. Te škole imaju šanse da proberu najkvalitetnije đake koji će, uz pomoć nastavnika i uz pomoć kvalitetnih planova i programa razviti svoje znanje i veštine“, rekao je  za TV Prva.


Glas javnosti/P02S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR