Glas Javnosti


Tabloidi i nevidljivi portali dobili milione od Grada Kragujevca

Ekonomija
Autor: Glas javnosti

Na konkursu za sufinansiranje medijskih projekata podeljeno 10,65 miliona dinara, dok su lokalni kriticki mediji ostali bez podrske, sredstva su završila kod tabloida i medija van grada

Grad Kragujevac raspodelio je na ovogodišnjem konkursu za sufinansiranje medijskih projekata 10,65 miliona dinara, ali su najuticajniji lokalni kritički mediji ponovo ostali bez podrške, dok su sredstva dodeljena medijima bez značajnijeg uticaja u lokalnoj zajednici, kao i pojedinim medijima van Kragujevca i tabloidima, saopštilo je danas Nezavisno.


Kako se navodi, rešenjem o raspodeli sredstava dodeljeno je 10,65 miliona dinara, dok je 3,6 miliona ostalo neraspoređeno. Za projekte proizvodnje medijskih sadržaja bilo je planirano 13,45 miliona dinara, a za organizaciju stručnih skupova 800.000 dinara.

U saopštenju NUNS ističe da će se podržani projekti baviti temama poput poljoprivrede, ekologije, ekonomije, kulture, umetnosti i istorijskog nasleđa, ali da teme koje su predložili kritički mediji – Glas Šumadije, Kragujevačke novine i Pressek – nisu prepoznate kao relevantne.

Glavna i odgovorna urednica Glasa Šumadije Jovanka Nikolić izjavila je za NUNS da njihova tema „nije ni bila kritička“, dodajući da „ne bi prošli ni da su napisali da će pisati o proizvodnji cveća“.

Prema navodima NUNS, sredstva su dodeljena medijima iz Kragujevca, ali i iz Beograda, Niša, Vranja i Batočine.

Nikolić je ocenila da su pojedini podržani mediji neaktivni ili nevidljivi u javnosti, navodeći da je jedan od njih poslednju objavu imao tri dana pre objavljivanja rezultata konkursa, kao i da među dobitnicima ima portala koji objavljuju neproverene informacije i deluju kao glasila političkih stranaka.

Među dobitnicima sredstava je i štampano izdanje tabloida „Alo“, kojem je dodeljeno 500.000 dinara za projekat „Kragujevac za zdraviji život“, iako je, prema monitoringu Saveta za štampu, taj medij u drugoj polovini prošle godine imao najviše prekršaja Kodeksa novinara Srbije, navodi se u saopštenju NUNS.

Glas javnosti/V08S 

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR