Na sastanku će se odlučivati i od daljim koracima NSD, prenose mediji.
Predsednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić sazvao je za petak, 6. februara, hitnu i proširenu sednicu svih stranačkih organa i funkcionera na kojoj će se odlučivati o daljim koracima i opstanku koalicije Za budućnost Crne Gore (ZBCG).
Na sednicu pozvani su Glavni odbor, Predsedništvo stranke, Izvršni odbor, Politički savet, Klub poslanika, članove vlade, šefove odborničkih klubova, predsednike opštinskih odbora, predsednike opština i predsednike skupština opština, predsednike bordova javnih preduzeća i javnih ustanova, direktore javnih preduzeća i javnih ustanova.
U dokumentu u kojem je Portal RTCG imao uvid navodi se da će se sastanak održati u Podgorici, u Srpskoj kući u 12 časova. Iako će dnevni red biti formalno utvrđen na samoj sednici, nezaobilazna tema je opstanak saveza sa Demokratskom narodnom partijom i stabilnost vlasti na državnom i lokalnom nivou nakon sto je partija Milana Knezevića napustila Vladu.
Knežević DNP je prošle sedmice otkazao podršku Vladi premijera Milojka Spajića i podršku vlasti u Podgorici, koju predvodi gradonačelnik Saša Mujović. Lider DNP je ranije najavio da će razgovarati i sa Andrijom Mandićem o daljem delovanju koalicije ZBCG.