Glas Javnosti


Bosanski Telekom izbacio Pink TV iz ponude

Okruženje
Autor: Glas javnosti

Kompanija Željka Mitrovića Pink TV ima sve većih problema u regionu.

Zamera joj se "promocije ratnih zločina i širenja govora mržnje". Nakon što je nekolicina pinkovih emisija zabranjena u Crnoj Gori, BH Telekom izbacio je kanale Pink televizije iz svoje ponude

Kompanija BH Telekom obavestila je korisnike njihove usluge MojaTV da od 1. aprila ove godine u ponudi više neće imati kanale Pink televizije. Od 1. aprila se povlače kanali iz Pink grupacije, odnosno dodatni paketi Pink+, Pink E paket, Paket Zadruga i dodatni Pink paket kanala u okviru Moja webTV usluge, navodi se u saopštenju, prenosi Kliks.
Te izmene znače da će TV kanali iz Pink grupacije biti povučeni iz osnovnih TV paketa Moja TV Net M, Moja TV Net L, Moja TV Full M i Moja TV Full L, saopšteno je iz BH Telekoma. Navode i da će korisnici usluge MojaTV, koji imaju zaključen ugovor s obaveznim trajanjem, imati pravo na raskid ugovora bez plaćanja naknade u periodu od 2. do 31. marta.

Kako su istakli, izuzetak su korisnici koji imaju zaključen ugovor na 12 ili 24 meseca za uslugu uz kupovinu uređaja po sniženoj ceni, koji imaju zaključen ugovor na 12 ili 24 meseca za kupovinu uređaja iz Partnerske ponude BH Telekoma. Istovremeno s povlačenjem navedenih kanala, planirano je dodavanje novih kanala i servisa Vojo bez dodatne naknade.

Na taj način osnovni TV paket ovih korisnika postaje sadržajno i vrednosno bogatiji, uključujući ukupno 150 kanala, kako je definisano cenovnikom, naveli su iz BH Telekoma.

 

Promocija ratnih zločinaca

Kako je ranije pisao „Danas“, uprava BH Telekoma, sa Amelom Kovačevićem na čelu, duže vreme je pokušavala da nađe način da bez štete po Telekom raskine ugovor s Pinkom čiji je vlasnik Željko Mitrović.

Problem je bio, saznao je nezvanično „Danas“, što je ranija uprava BH Telekoma na čelu sa Sedinom Kahrimanom (SDA) potpisala ugovor sa Pinkom i produžila ga pred samu svoju smenu, pa su time „ruke vezane“ novoj upravi.

Navodi se da je problematično što BH Telekom isplaćuje stotine hiljade evra Pinku na čijim kanalima „gostuju ratni zločinci, te se priziva raspad BiH uz satanizovanje Bošnjaka“.


Glas javnosti/V08S 

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR