Kristijan Šmit je podneo ostavku na mesto visokog predstavnika za Bosnu i Hercegovinu.
Šmit je obavestio Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) da će odstupiti sa dužnosti.
Ovaj nemački diplomata nalazi se pod velikim pritiskom vlasti SAD-a koje su mu postavile ultimatum – rešavanje pitanja državne imovine.
Kako prenose mediji, Šmitu je čak navodno zaprećeno uvođenjem sankcija, odnosno "stavljanjem na američku crnu listu ukoliko ne odstupi sa pozicije visokog predstavnika".
Kako dalje navode tamošnji mediji, Šmit se navodno poverio svojim najbližim saradnicima da će odstupiti sa pozicije.
Glas javnosti /U01S