Glas Javnosti


Evo ko će čuvati "Turski tok" koji je jutros umalo uništen u Kanjiži

Politika
Autor: Glas javnosti

Deonica gasovoda „Turski tok“ na teritoriji Mađarske, od granice sa Srbijom do Slovačke, biće stavljena pod zaštitu vojske, izjavio je šef mađarske diplomatije Peter Sijarto.

„Na sednici Saveta odbrane premijer je naložio da se mađarska deonica gasovoda ‘Turski tok’ stavi pod zaštitu vojske, i vojnici će čuvati gasovod i njegove objekte duž cele trase, od srpsko-mađarske do mađarsko-slovačke granice“, izjavio je Sijarto u video-obraćanju objavljenom na društvenim mrežama.

Ministar je saopštio da je nakon sednice Saveta odbrane Mađarske, održane posle pokušaja podrivanja gasovoda „Turski tok“ na teritoriji Srbije, telefonom razgovarao sa ministrom energetike Srbije, ministrom energetike Turske i zamenikom ministra energetike Rusije

„Dogovorili smo se da gasovod mora biti fizički zaštićen pouzdanije nego ikada ranije, budući da su napadi na njega učestali. Saglasili smo se da ostanemo u tesnom kontaktu, da svako da svoj doprinos i preduzme odlučne mere kako bi se obezbedila zaštita gasovoda ‘Turski tok’ duž čitave njegove evropske deonice“, rekao je Sijarto.

Glas javnosti/S04S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR