Glas Javnosti


Poljoprivrednici koji blokiraju Ibarsku magistralu imaju samo jednu poruku za državu!

Politika
Autor: Glas javnosti

Poljoprivrednici iz Srbije koji blokiraju Ibarsku magistralu poručili su da niko bez njihove dozvole ne može u njihovo ime pregovarati.

"Očekujemo i već imamo informacije da će režimska udruženja i predstavnici vlasti pokušati da pokrenu pregovore bez našeg ovlašćenja, ali poručujemo da na takve pokušaje manipulacije nećemo pristati", navedeno je u saopštenju poljoprivrednih proizvođača koji su u protestu.

Oni su dodali da posle pet dana blokade Ibarske magistrale i drugih puteva, njihovi novi zahtevi su da se hitno stopira kompletan uvoz svih poljoprivrednih proizvoda i da se država obaveže da otkupi postojeće viškove u robne rezerve, kako bi se što pre stabilizovalo i regulisalo tržište.

Takođe traže da se posle stabilizacije tržišta i vraćanja ekonomski opravdanih cena poljoprivrednih proizvoda uvedu kvote, kao i obavezne inspekcijske analize svih poljoprivrednih proizvoda na graničnim prelazima.

Poljoprivrednici traže i "momentalno" rešavanje problema otkupa mleka za sve proizvođače kojima je otkup obustavljen, uz obavezu otkupljivača da hitno nastave preuzimanje svih količina.

Glas javnosti/N01S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR