Glas Javnosti


Partizan porazio Zvezdu

Sport
Autor: Glas javnosti

Večiti derbi u okviru 35. kola Evrolige dobila je ekipa Partizana rezultatom 89:82! Sapleli su na taj način crno-beli Crvenu zvezdu u borbi za plej-of i plej-in.

Crno-beli su tako povezali šest pobeda u Evroligi i prvi put je jedan od večitih rivala dobio oba derbija u Evroligi u jednoj sezoni.

Partizanu ova pobeda ne donosi mnogo kada se gleda tabela Evrolige jer je sada na 15 pobeda, dok je Crvena zvezda ostala na 19 trijumfa i sada joj se komplikuje borba za ulazak u plej-in ili plej-of.

Tokom većeg dela meča Partizan je vodio, diktirao je ritam, Zvezda je u nekoliko navrata uspela da se približi, čak i povede, ali na kraju je Partizan uspeo da privede meč kraju i da slavi u šestoj utakmici zaredom u Evroligi!

Koliko god to čudno zvučalo, Partizan je u najboljoj formi u Evroligi. Ipak, ovim trijumfom je više sapleo Zvezdu, što je i bio cilj crno-belih sudeći po rečima glavnog igrača Karlika Džonsa. Sada Partizanu preostaje da namesti ekipu za sledeću sezonu i da ovako dobro igra od samog starta.



Upravo je Džons bio najbolji pojedinac meča sa 26 poena, Sterling Braun je dodao 22 uz sedam skokova, a Bruno Fernando je dodao 15 poena uz pet skokova.

Kod Crvene zvezde briljirao je Kodi Miler-Mekintajer sa 24 poena i devet asistencija, dok je Hasijel Rivero dodao 13 poena, a Džordan Nvora 12.

Posle prve, veoma ujednačene deonice, Partizan je vodio 21:20. Sredinom druge deonice Partizan je vodio 33:24, ali je Zvezda napravila seriju 10:3, pa je na poluvremenu bilo 38:38. Gosti su vodili 54:48 sredinom treće četvrtine, a posle 30 minuta igre Partizan je vodio 58:55.
Partizan je poslednju deonicu otvorio serijom 14:2 i vodio 72:57 šest ipo minuta pre kraja. Četiri minuta pre kraja Zvezda se posle trojki vratila na minus 10 - 80:70. U poslednja dva minuta ušlo se vođstvom Partizana 82:75.

Karlik Džons je 28 sekundi pre kraja uz faul dao poene za vođstvo Partizana 85:79. Samo četiri sekunde kasnije Kodi Miler-Mekintajer daje trojku. Karlik Džons je zatim dao dva slobodna bacanja za 87:82, a Miler-Mekintajer promašio zicer. Bruno Fernado je sa linije penala postavio zatim konačan rezultat.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Pariz, dok će Partizan u goste Efesu.

Glas javnosti /S04S 

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR