Glas Javnosti


Iran osnovao državnu agenciju za upravljanje Ormuzom, prolaz brodova samo uz dozvolu

Svet
Autor: Glas javnosti

Iranski Vrhovni savet za nacionalnu bezbednost je danas osnovao državnu agenciju za upravljanje Ormuskim moreuzom.

Novoformirana Uprava Persijskog zaliva, kako prenosi Al Džazira, pružaće „obaveštenja u realnom vremenu o operacijama u Ormuskom moreuzu i najnovijim dešavanjimaˮ, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta.

Teheran je najavio uvođenje novih procedura za prolazak brodova kroz Ormuski moreuz, prema kojima vlasnici plovila moraju da podnesu zahtev za dozvolu preko ministarstava spoljnih poslova svojih zemalja.


Dozvola za prolazak kroz Ormuski moreuz biće izdata ukoliko brod ne pripada neprijateljskoj državi, kaže se.

Inače kroz Ormuski moreuz  prolazi veliki deo globalnog energetskog izvoza

Glas javnosti/P02S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR