Novoformirana Uprava Persijskog zaliva, kako prenosi Al Džazira, pružaće „obaveštenja u realnom vremenu o operacijama u Ormuskom moreuzu i najnovijim dešavanjimaˮ, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta.
Teheran je najavio uvođenje novih procedura za prolazak brodova kroz Ormuski moreuz, prema kojima vlasnici plovila moraju da podnesu zahtev za dozvolu preko ministarstava spoljnih poslova svojih zemalja.
Dozvola za prolazak kroz Ormuski moreuz biće izdata ukoliko brod ne pripada neprijateljskoj državi, kaže se.
Inače kroz Ormuski moreuz prolazi veliki deo globalnog energetskog izvoza
Glas javnosti/P02S