Naša Zorana "upucala" zlatnu medalju

Ostali sportovi

Srpska reprezentativka u streljaštvu Zorana Arunović osvojila je zlatnu medalju na Svetskom kupu održanom u Minhenu. Iako je bila sedma u kvalifikacijama, bila je najbolja onda kada je to najpotrebnije – u finalu.

Zorana Arunović „upucala“ je 244,4 kruga, što je bio najbolji rezultat Svetskog kupa u Minhenu, dok je iza nje završila Kineskinja Ranksin Điajang sa 240,1 pogođenih krugova. Bronzom se okitila još jedna Kineskinja, a reč je o Ksue Li sa 217 krugova.

„Veoma sam srećna i uzbuđena jer je proteklo prilično vremena otkako nisam osvojila zlatnu medelju u pojedinačnoj konkurenciji za velikom takmičenju“, izjavio je Zorana Arunović posle osvojenog najsjajnijeg odličja za Streljački savez Srbije.

Proslavljena reprezentativka Srbije u streljaštvu je prethodni put osvojila zlato takođe na Svetskom kupu u Čangvonu pre dve godine.

Naredno veliko takmičenje su Olimpijske igre u Parizu i jasno je da Zorana s visokim ambicijama stiže u Francusku.