Glas Javnosti

Novosadski zborovi petu nedelju zaredom blokiralli raskrsnice u gradu, na jednoj udaren policajac (VIDEO)

Društvo
Autor: Glas javnosti

Petu nedelju zaredom, građani su blokirali raskrsnice širom Novog Sada i u okolnim mestima - kako bi podstakli gradsku vlast da raspiše izbore za mesne zajednice. Na jednoj od 28 raskrsnica koje su blokirane došlo je do incidenta.

Nepoznati muškarac došao je na blokadu raskrsnice kod GSP-a, a potom je počeo da vređa okupljene.

Kako navode svedoci, njemu je prišao policajac u civilu kako bi porazgovarao sa njim, a nakon toga muškarac ga je udario. Nakon udarca, policajci su ga oborili, i na licu mesta uhapsili.



Građani su odali poštu žrtvama nadstrešnice, a učeniku ETŠ "Mihajlo Pupin" Nemanji Komaru, koji je jedan od stradalih, posvetili su transparent.


Blokada je ovog utorka počela u 19 sati na 28 raskrsnica i završena je tačno u 20 časova.


Zakonski rok za raspisivanje izbora za Savete mesnih zajednica istekao je 23. maja, a za sada nema naznaka da će uskoro biti raspisani.

Kako najavljuju, da li će blokada biti i narednog utorka, zavisi od toga hoće li na sednici Skupštine grada koja je najavljena za sledeći utorak, biti doneta odluka o raspisivanju izbor.

Podsetimo i prošlonedeljnu akciju „30 za 30“ obeležili su incidenti. Zbog toga se po viber grupama zborova delio i priručnik za ponašanje na blokadama. U njemu su davane instrukcije građanima da bez obzira na provokacije treba da ostanu smireni i da ne odgovaraju uvredama ili agresijom. Poručeno im je da ignorišu provokatore i da se fokusiraju na miran protest.

Glas javnosti/N01S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR