Glas Javnosti


Imate li obraza? Četvrti put asfaltiraju ulicu u kojoj živi gradonačelnik?!

Društvo
Autor: Glas javnosti

NIje loše kad se grade putevi i uređuje infrastruktura u opštinama širom Srbije, ali kad se po četvrti put menja asfalt u ulici u kojoj živi prvi čovek grada, onda to mnogima nije pravo.

U leskovačkoj Ulici Mare Đorđević, u kojoj živi gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović u toku su radovi, a lider Grupe građana "Za Leskovac – zajedno“ Nenad Zdravković otkrio je da se ta ulica asfaltira po treći put u poslednjih 12 godina, dok mnoge ulice u gradu na Veternici nisu asfaltirane ni jednom.

Zato je prozvao je JP "Urbanizam i izgradnju“, tražeći objašnjenje.
Cvetanović je s druge strane kazao da je ta ulica asfaltirana pre ravno četvrt veka. 
- Redno je da posle 25 godina, nakon svih tih rupa, ponovo radimo. Apsolutna je laž da se bilo šta radilo u tih 25 godina - tvrdio je gradonačelnik na sednici Skupštine, prenosi jugmedia.rs

Nenad Zdravković je, međutim, kasnije rekao da se ta ulica asfaltira po četvrti put, dok okolne ulice -Hajduk Stankova, Filipa Kljajića, Vojvođanska, Sijarinska i Slogina, nisu dobile ni jedan dinar iz budžeta za 2024. godinu za te namene.

Cvetanović je naglasio da je istina uvek dostupna samo ako druga strana ima mogućnost da je iznese.
Podsetio je da su se ranije ulice asfaltirale sa udelom lokalne samouprave od 70% i 30% sredstvima meštana, ali da je takva praksa prekinuta u vreme vlasti demokrata, pa sada cele iznose plaća isključivo lokalna samouprava.

Glas javnosti

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR