Jedan od slučajeva koji je izazvao pažnju jeste onaj vezan za Miloša Pavlovića, poznatijeg kao Ćaci, za kojeg se tvrdi da je sin Darka Pavlovića, zvanog Turšija, osuđivanog narko-dilera iz Republike Srpske. Ove informacije izneo je korisnik društvenih mreža Marko Marjanović, koji je, prema dostupnim podacima, nedavno ponovo protivpravno priveden u policijsku stanicu Stari grad.FOTO: Print Screen X
Marjanović je na mreži X objavio i novinski članak iz 2011. godine u kojem se navodi da je policija Republike Srpske raspisala poternicu za tada 28-godišnjim Darkom Pavlovićem. Prema istom članku, Pavlović je 2010. godine osuđen na pet godina zatvora zbog trgovine narkoticima, ali je potom pobegao iz Bosne i Hercegovine, najverovatnije u Srbiju. U tom trenutku, njegov sin Miloš Pavlović imao je svega šest godina.FOTO: Print Screen/ Facebook
Ovaj slučaj dodatno dobija na značaju kada se uzme u obzir da su određene političke strukture, prema izvorima iz medija, odbile bilo kakvu saradnju sa Pavlovićem. Ipak, s druge strane, postoje indicije da se uklopio u sistem koji podržava vlast u Srbiji.
Ćaci – Samozvani Predvodnik Bez Podrške
Pokušaj ovog mladića da se nametne kao lider studenata Srbije završio je neslavno. Tvrdio je da većina studenata ne podržava proteste, ali su mu upravo ti studenti jasno poručili: „Ne, Ćaci ne govori u naše ime!“
Medicinski fakultet se distancirao od njega, kolege su mu okrenule leđa, ali on i dalje insistira da predvodi „pravu studentsku elitu“. Možda i jeste vođa – ali ne studenata, već onih koji oblikuju režimske narative i od njega pokušavaju da stvore lažnog heroja.
Pored ovog slučaja, primećeno je i prisustvo sina Milana Ostojića Sandokana na skupu u Pionirskom parku, koji je organizovala vladajuća stranka. Ostojić je bio pravosnažno osuđen kao član "šabačke kriminalne grupe" na deset godina zatvora zbog podstrekavanja na ubistvo Siniše Kromeka. Ovakve pojave postavljaju pitanje o povezanosti politike i kriminalnih krugova u Srbiji.
Iako je neophodno detaljnije istražiti ove navode, jasno je da prisustvo osoba sa sumnjivom porodičnom ili kriminalnom prošlošću u političkom životu izaziva ozbiljne sumnje i zabrinutost javnosti. Da li se radi o slučajnosti ili o širem fenomenu koji oslikava stanje u društvu, ostaje pitanje na koje tek treba pronaći odgovore.
Glas javnosti