Student Miloš Pavlović, koji je bio u zaključanom kafiću, odbio je da razgovara sa policajcima
U zvaničnoj službenoj belešci koju je, prema objavi advokata Ivana Ninića na društvenoj mreži X, sačinio jedan od policajaca koji su intervenisali 4. juna uveče u Studentskom gradu, navodi se da student Miloš Pavlović nije želeo da razgovara sa policijom niti da odgovori na pitanja o svojoj bezbednosti.
Kako stoji u dokumentu, patrola je oko 23.30 časova upućena u Ulicu Tošin bunar 147, nakon prijave o buci i galami koje su, prema navodima, pravila nepoznata lica okupljena ispred jednog od kafića u okviru Studenjaka.
„Na licu mesta zatečen je kolega iz Policijske brigade koji je izjavio da se u kafiću nalazi lice po imenu Miloš Pavlović, student koji želi da uči, te da se oko objekta okupila grupa koja mu uzvikuje da izađe napolje“, navodi se u belešci.
Policajci su utvrdili da su vrata kafića bila zaključana. Nakon što ih je pustilo nepoznato muško lice, pokušali su da razgovaraju sa Pavlovićem i prisutnima o eventualnim pretnjama, napadima ili ugroženosti. Pavlović, kako se navodi, nije odgovarao na pitanja, dok je i osam drugih prisutnih osoba takođe odbilo saradnju.
Nakon toga, patrola je, po instrukcijama nadređenih iz centrale („Avala 92“), dobila naređenje da napusti mesto događaja, što je, prema navodima iz beleške, i učinjeno.
Miloš Pavlović je napadnut sinoć u Studentskom gradu.
— TV NOVA S (@tvnova_s) June 5, 2025
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu identifikovali su i uhapsili D. G. (22), A. V. (21), M. K. (24), L. T. (20), A. N. (26) i Ž. N. (26) zbog sumnje da su učestvovali u napadu na Miloša. pic.twitter.com/TkgaPzap7q
Snimak iz kafića, koji kruži društvenim mrežama, pokazuje da je Pavlović sve vreme bio na telefonskoj vezi, ali da nije komunicirao sa policijom. On i njegovo društvo napustili su kafić tek nakon što su se pripadnici MUP-a povukli, nakon čega je došlo do fizičkog sukoba sa studentima okupljenim ispred, poznatim po sloganu „studenti koji žele da uče“.
Miloš Pavlović je nakon incidenta zbrinut u Urgentnom centru, a fotografije su ga prikazale u invalidskim kolicima. Već narednog dana pojavio se u Pionirskom parku. Ovaj slučaj su najviši državni zvaničnici označili kao „fašizam“.
Nakon događaja, usledila su privođenja više studenata iz Studentskog grada, među kojima je bio i novinar portala Zoomer, koji je zabeležio odlazak policije i celokupni tok incidenta.
Glas javnosti/V06S