„Mi smo pozvali građane i naše kolege da se okupe zbog incidenta na blokadi Ibarske magistrale u 11.52 kada je našeg kolegu redara Hamzu Ziljkića udario automobil koji je želeo nasilno da prođe kroz našu blokadu“, rekao je Ličina za N1.
On je naveo da je velika gužva ispred Državnog univerzitata.
Ističe da će se po isteku blokada četiri ulice iskupiti u centru Novog Pazara, a nešto kasnije večeras i izdati zvanično saopštenje.
Trenutno ispred Državnog univerziteta, priprema za najveću blokadu u istoriji grada povodom nasrtaja automobilom na studenta Hamzu Ziljkića, kako nezvanično saznajemo biće blokirane 4.najprometnije ulice u Novom Pazaru
— Željko Kisa (@ZeljkoKisa) February 18, 2025
IG @020media pic.twitter.com/PL8FGDz9Og
„Blokada, uprkos pritiscima i nemanju podrške od strane uprave, uprkos pretnjama od proširenog rektorskog kolegijuma i same rektorke je trenutno stabilna“, istakao je i dodao da su studenti iz Novog Pazara učestvovali u studentskom maršu ka Kragujevcu.
Podsetimo, danas ranije studenti koji drže u blokadi Državni univerzitet u Novom Pazaru (DUNP), podržani od građana, blokirali su danas magistralni put koji vodi ka Crnoj Gori i Prvomajsku, jednu od najprometnijih ulica u ovom gradu.
Tokom blokade magistralnog puta došlo do incidenta kada je jedan automobil pretekao kolonu automobila, ne zaustavljajući se pred blokadom studenata. Tom prilikom, povređen je jedan student i studentkinja.
Povređeni student rekao je da u trenutku incidenta nije osećao bolove jer je bio pod adrenalinom, ali da su ubrzo kenuli veliki bolovi.
„Počeo sam da gubim svest, padao mi je pritisak. Imam povredu ruke zbog udarca i imam veće bolove u vratu i donjem delu leđa“, naglašava i dodaje da se uplašio.
„Pa kako da se ne uplašim, čovek ide na mene direktno da me udari“, zaključuje.
Dodaje da je potom vozač istog automobila naleteo na njegovu koleginicu, ali se srećom, u kratkom roku sklonila sa puta i spasila.
Glas javnosti/No1S