Glas Javnosti

Dolar potonuo na najniži nivo u poslednje tri godine

Ekonomija
Autor: Glas javnosti

Američka valuta naglo je pala nakon što je predsednik rekao da će u naredne dve nedelje uvesti nove carine trgovinskim partnerima

Najnovije trgovinske pretnje Donalda Trampa spustile su dolar na najniži nivo u poslednje tri godine, jer rastuća zabrinutost zbog trgovine i geopolitike stvara novi pritisak na valutu.

Dolar je pao nakon što je američki predsednik rekao novinarima da će poslati pisma trgovinskim partnerima sa novim carinskim stopama u narednih nekoliko nedelja, kako se približava kraj 90-dnevne pauze na takozvane "recipročne" carine.

Dolar je pao za 0,8 procenata u odnosu na korpu svojih trgovinskih partnera, uključujući funtu i evro, navodi "Fajnenšel tajms".

To znači da je valuta pala ispod najnižeg nivoa koji je dostigla nakon Trampovog "dana oslobođenja" početkom aprila i na najslabiji nivo od marta 2022. godine.

Glas javnosti / R02S 

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR