Na kraju juna, ukupna vrednost imovine kineskih banaka dostigla je 470 biliona juana (64,6 biliona dolara), što je najviše na svetu.
Kinesko tržište akcija i obveznica je drugo po veličini na svetu, dok su devizne rezerve ove zemlje najveće na svetu već 20 godina zaredom, rekao je Pan.
Tokom 14. Petogodišnjeg plana (2021–2025), krediti malim i srednjim tehnološkim preduzećima, inkluzivnim biznisima i zelenim projektima beležili su prosečan godišnji rast za više od 20 odsto. Ovo pokazuje da Kina ne samo da dominira po veličini imovine, već i aktivno podržava razvoj ključnih sektora ekonomije, prenosi Global tajms.
Pan Gongšeng je dodao da su od septembra 2024. kineske centralne vlasti uvele niz monetarnih i finansijskih mera koje stabilizuju tržišna očekivanja, jačaju poverenje i podržavaju održiv ekonomski rast visokog kvaliteta.
Glas javnosti T02S