Glas Javnosti

Makarska rivijera u plamenu: Šest požara ugašeno uz pomoć više od 100 vatrogasaca

Okruženje
Autor: Glas javnosti

Na Makarskoj rivijeri je juče tokom popodneva buknulo šest požara, koje je više od 100 vatrogasaca uspelo da ugasi do večernjih sati, saopšteno je iz vatrogasne stanice Tučepi.

"Više od 100 vatrogasaca sa 40 vozila uspelo je da ugasi tri požara na području Podgore, dva na području Tučepa i jedan blizu svetišta Vepric kod Makarske", rekli su za agenciju Hina u vatrogasnoj stanici Tučepi.


Splitsko-dalmatinska policija pozvala je ranije građane da policiji prijave sumnjive osobe koje bi se mogle dovesti u vezu sa izbijanjem požara.

Prema medijskim navodima, postoje indicije da su požari na Makarskoj rivijeri namerno izazvani.

Na tom području je i u četvrtak, u kratkom vremenskom periodu, planulo više požara, iako nije bilo vetra.

U tim požarima je izgorelo petnaestak hektara niskog raslinja i trave, a svi su ugašeni tokom prethodne noći, prenosi Tanjug.





Glas Javnosti/ P02S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR