- Postale smo beskućnice. Recepcija je zapečaćena. Hvala za ništa - napisala je jedna od njih.
Situacija je izazvala komentare i u ugostiteljskim krugovima. Jedan ugostitelj iz Splita izjavio je za medije da smatra neprihvatljivim da turisti budu izbačeni na ulicu zbog nelegalnog poslovanja iznajmljivača.
- Ne opravdavam one koji rade bez dozvole, ali smatram da gost ne bi trebalo da ispašta zbog toga. Nisu turisti ti koji proveravaju papire objekta, već je to posao institucija - rekao je on. Dodao je i da bi u nekim drugim zemljama vlasti dozvolile da gosti završe boravak, a kasnije preduzele zakonske mere.
Devojke su u opisu videa navele da su ih pripadnici policije probudili nakon samo dva sata sna, posle noći provedene u provodu:
- Mislile smo da smo u nekom lošem filmu - napisale su.
Ugostitelj još dodaje da razume potrebu za kontrolama, ali da se ovakve situacije loše odražavaju na turizam:
- Gost bi trebalo da bude prioritet, a kazne za prekršaje treba sprovoditi na način koji ne utiče direktno na one koji su došli da letuju.
Glas javnosti/T02S