Glas Javnosti


Skupština Srbije: Stanković rekao da je požar u kancelarijama TOK-a "podmetnut", Mrdić mu uzvratio

Politika
Autor: Glas javnosti

Da li je cilj požara da izgori određena dokumentacija o slučaju "nadstrešnica", pitao je poslanik NPS.

Poslanik opozicionog Narodnog pokreta Srbije (NPS) Đorđe Stanković ocenio je danas da je požar u kancelarijama Tužilaštva za organizovani kriminal u Beogradu "očigledno podmetnut".

On je na skupštinskoj raspravi o amandmanima na predložene izmene pravosudnih zakona upitao „da li je cilj požara da izgori određena dokumentacija o slučaju ‘nadstrešnica“.

„Po hodnicima Skupštine postoji vic i glasi: Kako se zove poslanik koji iznosi papire iz kancelarija Tužilaštva za organizovani kriminal koje su izgorele? Zove se Uglješa. Ne znam koji ali očigledno postoji neka povezanost“, kazao je poslanik NPS i ocenio je da su predložene izmene pravosudnih zakona „skandalozne“ i da „nisu u skladu ni sa jednim evropskim modelom“.


„Usvajanje predložene izmene kojom je oročen mandat tužilaca na najviše tri godine nije samo birokratska intervencija već bi to zaustavilo istrage o slučaju Jovanjica 1 i 2, o ‘balkanskom kartelu’, narko kartelu Darka Šarića i brojne druge postupke koji se odnose na organizovani kriminal i visoku korupciju. To je cilj koji se krije iza ovog zakona“, kazao je Stanković.

Odgovorio mu je poslanik Srpske napredne stranke (SNS) i predlagač seta pravosudnih zakona Uglješa Mrdić koji je rekao da „cela Srbija“ zna kako se on zove ali i „kako se zove poslanik koji krade toalet papir iz skupštinskog toaleta i nosi ga u svoje privatne vrtiće da deli deci“.

Glas javnosti/ N07S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR