Prema rečima Košščice, 14-dnevno putovanje u Kinu košta oko 2.300 evra, što je, kako kaže, "jeftinije od mnogih kraćih putovanja unutar Evrope."
Ona je naglasila da će nova politika "nesumnjivo učiniti putovanja u Kinu lakšim i praktičnijim”.
Kina je prošle sedmice najavila da će vlasnici običnih pasoša iz još devet zemalja — Bugarske, Rumunije, Hrvatske, Crne Gore, Severne Makedonije, Malte, Estonije, Letonije i Japana — uživati bezvizni ulazak na probnoj osnovi od godinu dana, počevši od 30. novembra.
Ovo povećava ukupan broj zemalja sa pravom na bezvizni ulazak u Kinu na 38, navodi Sinhua.
Prema ovom aranžmanu, posetioci iz navedenih zemalja mogu boraviti u Kini bez vize do 30 dana u poslovneili turistike scrhe, zbog porodičnih poseta, razmene ili u tranzitu.
Koščica je izrazila optimizam u vezi sa uticajem takve politike, predviđajući povećan interes turista, posebno onih iz Evrope. Naglasila je pogodnosti koje ova politika donosi, rekavši da će njena agencija moći da "popuni grupne ture u poslednjem trenutku" zahvaljujući pojednostavljenom procesu putovanja.
Za poslovne putnike iz Hrvatske i drugih evropskih zemalja, nova politika bezviznog režima učiniće putovanja u Kinu znatno lakšim i bržim, dodala je.
Jedna od ključnih atrakcija putovanja u Kinu je, prema njenim rečima, pristupačnost. Objasnila je da 14-dnevno putovanje u Kinu, koje uključuje povratnu avionsku kartu, smeštaj i troškove hrane, košta oko 2.300 evra (2.429 američkih dolara).
"Ovo je jeftinije od mnogih kraćih putovanja unutar Evrope", ukazala je.
Koščica je rekla da je njena turistička agencija zabeležila porast potražnje za grupnim putovanjima u Kinu. Ove ture su već u potpunosti rezervisane za narednu godinu, posebno za proleće. Popularni itinereri uključuju posete kultnim atrakcijama poput Kineskog zida, Terakota vojnika, džinovskih pandi i drugih kulturnih i istorijskih lokaliteta.
"Putovanja u Kinu trenutno privlače veliku pažnju," dodala je.