Glas Javnosti


Novi premijer odustao od ukidanja dva državna praznika!

Svet
Autor: Glas javnosti

Novoimenovani francuski premijer Sebastijan Lekorni izjavio je danas da odustaje od predloga svog prethodnika o ukidanju dva državna praznika u okviru budžetskih mera usmerenih na smanjenje deficita i pozvao levicu na razgovore o budžetu, ali bez Nepokorene Francuske.

"Postoje pitanja fiskalne pravde, raspodele truda i moramo na tome da radimo bez ideologije, spreman sam za to, Želim da poštedimo one koji rade. Čujem šta naši sugrađani govore: žele da im se isplati rad“, rekao je Lekorni.

On je ipak upozorio da će poništavanje ove mere zahtevati pronalaženje drugih izvora finansiranja“ kako bi se smanjio dug, a kako je rekao, da bi se to postiglo, potrebno je formirati vladu, pripremiti budžet, a zatim raspravljati i pronaći kompromise sa drugim političkim snagama, prenosi BFM.

Glas Javnosti/T02S 

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR