Glas Javnosti


Ovakav pokušaj bega iz zatvora nije viđen! Policija srećom reagovala na vreme

Svet
Autor: Glas javnosti

Zatvorenik iz Libije pokušao je spektakularan beg iz zatvora u Nemačkoj. Zaustavljen je zahvaljujući brzoj reakciji službi.

U sredu uveče dogodio se neuspešan pokušaj bega iz zatvora JVA Valdhajm u nemačkoj saveznoj zemlji Saska, prenosi N1 Zagreb.

Prema informacijama uprave zatvora, zatvorenik iz Libije uspeo je da pređe zaštitnu ogradu unutar zatvorskog kompleksa i popeo se na unutrašnja vrata ispred ulaza. Iako su čuvari odmah reagovali, zatvorenik nije odustajao od svog očajničkog plana, prenosi Fenix.

Uprkos opasnosti, nastavio je kroz bodljikavu žicu i stigao do krova prelaza za vozila. Pokušaj bega završio je neuspešno kod spoljnog zida zatvora. Na kraju su ga pripadnici vatrogasne službe uhvatili pomoću spasilačkog platna, a policija ga je privela nazad u zatvor.

Zatvorenik je zadobio lakše povrede i prošao je lekarski pregled. Iz bezbednosnih razloga premešten je u drugi zatvor unutar Saske.
Trenutno nije poznato zbog čega je muškarac iz Libije bio uhapšen, koliko traje njegova kazna ni kako je tačno uspeo da napusti zatvorsku zgradu.

Glas Javnosti/N01S 

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR