Glas Javnosti


Rusko Ministarstvo odbrane: Iznad Rusije oborena 32 ukrajinska drona

Svet
Autor: Glas javnosti

Ruski sistemi protivvazdušne odbrane uništili su 32 ukrajinska drona iznad teritorije Rusije, uključujući Krim, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.

Sistemi protivvazdušne odbrane koji su bili na dužnosti uništili su 32 ukrajinske bespilotne letelice tipa avion“, navodi ministarstvo.

U saopštenju se navodi da je sedam ukrajinskih dronova oboreno iznad Krima, a 25 iznad Crnog mora, prenosi RIA Novosti.

U ruskom napadu na Harkovsku oblast ranije danas ubijena je jedna žena, a 12 osoba je povređeno, dok je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao da ukrajinska vojska nastavlja da brani položaje, sa posebnim fokusom na Donjeck. 

Ukrajinske oružane snage napale kola hitne pomoći u Zaporoškoj oblasti

Ukrajinske oružane snage napale su dronom vozilo hitne pomoći u selu Velika Znamenka u Zaporoškoj oblasti, objavio je na svom Telegram kanalu ruski oblasni sekretarijat za zdravstvo.

"U selu Velika Znamenka u Zaporoškoj oblasti napadnuto je vozilo hitne pomoći koje je izgorelo", navodi se u izveštaju, prenosi agencija TASS.

U saopštenju sekretarijata za zdravstvo Zaporoške oblasti se precizira da je podstanica hitne pomoći bila cilj napada bespilotnom letelicom, ali osoblje podstanice nije povređeno u napadu.

Glas javnosti/T01S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR