Glas Javnosti


SIJARTO: NE podržavamo vojnu operaciju EU u Ukrajini

Svet
Autor: Glas javnosti

U Kopenhagenu se održava sastanak ministara spoljnih poslova zemalja članica EU, a mađarski ministar oglasio se navodeći čemu će se Budimpešta usprotiviti

Mađarska neće podržati predloženu vojnu operaciju Evropske unije u Ukrajini, niti bilo koju drugu odluku koja bi mogla da omete mirno rešavanje sukoba, izjavio je danas mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto, uoči neformalnog sastanka diplomata zemalja EU u Kopenhagenu, prenosi Tanjug.

Sijarto je u objavi na Fejsbuku rekao da očekuje ogroman pritisak na sastanku.

"Mislim da će danas pokušati da slome naš otpor i naš stav u podršci miru", kazao je Sijarto.





Dodao je da očekuje da će učesnici sastanka pokušati da nametnu "nove finansijske doprinose i isporuke oružja Ukrajini".

"Pokušaće da ubrzaju put Ukrajine ka EU. Žele da donesu odluku o vojnoj operaciji EU, ali mi nećemo podržati nijedan potez koji je u suprotnosti sa interesima Mađarske ili podriva mirovni proces", istakao je Sijarto.

Glas javnosti /R02S 

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR