O problemu sa manjkom kilograma i koliko joj je to psihički teško palo, Milena Ćeranić je javno govorila.
- Kada sam izašla iz jednog rijaliti programa, a veliki stres sam doživela tamo, nisam imala pojma gde idem. Na neki način sam bila uslovljena, ali prećutno je bilo da ako ne budem ušla u rijaliti, da neću imati specijalni angažman. Izašla sam sa 43 kilograma iz rijalitija. Imala sam slikanje za neki časopis i stilistkinja mi je donela farmerke 26, bile su mi velike, ja sam morala da ih podvrnem skroz, nisu mi bile velike pola broja, nego su mi bile bukvalno velike dva broja. Podvrnula sam ih da bi to na nešto ličilo, a gledam se u ogledalu i kažem: Nije to još onako kako bih ja htela - prisetila se pevačica.
Milena se dotakla komentara koje je dobijala na račun svog izgleda i navela da su je svi pitali šta joj je, što se ne ugoji i da joj je trebalo dve godine da se ugoji. U međuvremenu je ostavila i cigarete ističući da se drugi u toj situaciji ugoje, što njoj nije polazilo za rukom dve godine.
Pevačica je otkrila i da je imala dve modrice ispod zadnjice od sedenja, odnosno od mršavosti i nije mogla da sedi na tvrdoj podlozi dok ne stavi dva jastuka ispod sebe.
Prema Mileninim rečima, anksioznost je skup svih loših emocija – strah, ljutnja, tuga, bol, stres.
- To su nedefinisani loši osećaji, koje nismo uspeli da izbacimo iz sebe i onda se oni tako natalože kao neki tumor unutrašnji koji jede sve živo. Onda krenu panični napadi, što je jako komplikovano kod nas koji se bavimo javnim poslom, - ispričala je između ostalog Milena u "RTS Ordinaciji."
Da nešto nije u redu i da je premršava opominjali su je prijatelji savetujući je da treba nešto da uradi.
- Na početku ne čuješ, i ja sam bila jedna od onih, ne da mi nije odgovaralo, nego ti ne vidiš sebe onakvim kakav jesi u tom trenutku, jer nisam imala vremena, bavila sam se nekim drugim stvarima koje su jako uticale na to da sam i dalje mršava i da ne mogu da se ugojim. To je bavljenje medijima i ljudima oko mene koji su hteli neke bezvezne stvari da mi se dogode. Međutim, zatvoriš se, porazgovaraš sam sa sobom i skontaš da stvarno jesi budala. Tako je krenulo i da jedem i da malo čitam više, a kasnije sam krenula i sa terapeutom, sve je išlo lagano, nije mi dugo trebalo da vidim da nisam u redu - rekla je Milena Ćeranić.
Glas javnosti /B06S