Reč je o trileru pod radnim nazivom "Ubiti Džeki" ("Kill Jackie"). Serija je zasnovana na romanu "Cena koju plaćaš" autora Nika Harkaveja, a snimanje počinje u martu.
Dobitnica Oskara će tumačiti lik Džeki Prajs, objavio je Varajeti, a prenosi B92.
"Prajsova već 20 godina živi u bogatstvu i luksuzu, putuje svetom, prodaje umetnička dela koristeći sofisticirane poreske rupe i, iznad svega, pokušava da ostane anonimna nakon što je napustila prošli život u kojem je bila međunarodna dilerka kokaina", navedeno je u opisu radnje.
"Međutim, baš kada njen život počinje da postaje pomalo dosadan, on naglo postaje smrtonosan kada Prajsova otkrije da je Sedam demona, ekipa najstrašnijih plaćenih ubica na svetu, unajmljena da je ubije. Pretpostavljajući da neko iz njene prošlosti stoji iza toga, Džeki oslobađa svoje stare instinkte i kreće u divlji, opasan plan - da eliminiše demone, jednog po jednog, pre nego što oni nju ubiju.
Nažalost, ubrzo shvata da su njeni unutrašnji demoni daleko strašniji od nemilosrdnih ubica koje je progone… i da je njene zakopane tajne na kraju vode mnogo bliže kući, sa iznenađujućim posledicama."
- Oduševljena sam što sam deo ove serije kako iza, tako i ispred kamere. Radujem se prilici da oživim ovaj složeni lik i istražim priču vođenu ženskim likom, koja obuhvata teme osnaživanja, identiteta i iskupljenja - istakla je glumica, koja je ujedno i izvršna producentkinja serije.
"Ubiti Džeki" će se snimati u Bilbaou, Lisabonu, Londonu i Svonsiju.
Glas javnosti /D03S