Elektronski uređaji
Iako sirće dobro čisti prozore, može oštetiti zaštitni sloj, odnosno premaz protiv odsjaja na ekranima televizora, mobilnih telefona i kompjuterskih monitora, piše Real Simple.
Ploče i podovi od prirodnog kamena
Čak i ako su vaše prelepe ploče i podovi od prirodnog kamena zapečaćeni, ne bi trebalo da koristite sirće za čišćenje granita, mermera ili krečnjaka. Nivo kiseline u sirćetu je prejak za materijal i može izazvati korodiranje ili oštećenje zaptivača. Pored toga, površine se mogu istrošiti, promeniti boju i izgubiti svoj sjaj i glatkoću. Sirće kod livenog gvožđa izaziva rupice i rđu na površinama od livenog gvožđa. Nikada ne dozvolite da sirće dugo stoji na livenom gvožđu.
Kuhinjski noževi i uređaji od nerđajućeg čelika
Sirće može da izazove udubljenje na sečivima noževa od nerđajućeg čelika i završnim obradama uređaja, posebno ako se ostavi da stoji neko vreme.
Voštane i neobrađene drvene površine
Dok se razblaženo sirće može koristiti za čišćenje podova i ormara obloženih poliuretanom, nerazređeno sirće će izazvati promenu boje i može „pojesti“ neke ivice na voskom ili neobrađenom drvetu.
Gumeni predmeti i creva
Nerazblaženo sirće je previše jako za upotrebu na gumenim stvarima i crevima u nekim malim aparatima, mašinama za pranje sudova i mašinama za pranje veša i može izazvati dezintegraciju nekih vrsta gume, prenosi Krstarica. Pre upotrebe sirćeta za čišćenje unutrašnjosti ili spoljašnjosti uređaja, pogledajte uputstvo za uređaj.