Napoleonova kuća predstavlja jedno od kultnih mesta u srcu Nju Orleansa. Iako nosi ime po francuskom generalu, nema mnogo veza sa samim Bonapartom, osim po imenu. Legenda kaže da je ova kuća prvobitno bila namenjena kao rezidencija za Napoleona, u slučaju da odluči posetiti Luizijanu, ali nažalost, ta poseta nikada nije ostvarena.
View this post on Instagram
Priča se da je gradonačelnik Nju Orleansa, Nikolas Girod, imao nameru da pruži utočište Napoleonu, ali vest o Bonapartovoj smrti u izgnanstvu na Svetoj Heleni 1821. godine sprečila je ostvarenje tog plana.
Čak i kada je dostigla svoj vrhunac početkom 19. veka, ova trokatnica od cigle i štukature bila je jedna od najlepših rezidencija u gradu, a danas se smatra izuzetnim primerom arhitekture pod jakim francuskim uticajem u Sjedinjenim Američkim Državama. Ova atrakcija, koja ima istoriju dugi vek, savršeno se uklapa u opuštenu atmosferu Francuske četvrti.
U toku 20. veka, kuća je pretrpela transformaciju i postala popularan bar, privlačeći umetnike i pisce. Njena autentičnost čini je posebnim mestom gde vreme kao da stoji. Posetioci mogu uživati u koktelima uz zvuke Betovenove Eroike, simfonije koju je kompozitor prvobitno posvetio Bonaparti zbog fascinacije njegovim idejama. Međutim, kada je Napoleon krunisan 1804. godine, Betoven je promenio posvetu i posvetio delo svom umetničkom pokrovitelju, princu Lobkovicu.
Ukoliko se nađete u Nju Orleansu, Napoleonova kuća je jedno od nezaobilaznih mesta za posetu, bilo zbog posebne atmosfere ili ukusnih sendviča, poput muffulete sa suvim mesom i sirom, obogaćenih pikantnim sosom. Pimms Cup, kultni koktel popularan još od 1940-ih, sa džinom, limunadom, 7up-om i kriškom krastavca, predstavlja idealno osveženje tokom vrelih letnjih noći u Nju Orleansu.