Glas Javnosti


Plutajuća ostrva na Semeteškom jezeru

Putovanja
Autor: Agroinfo.rs

Semeteško jezero je najveće urnisko jezero na zapadnoj strani Kopaonika. Nalazi se ispod visa Čukara, u ataru sela Semeteš, na 200 metara od Nacionalnog parka Kopaonik.

Semeteško jezero predstavlja prirodni fenomen koji je prava retkost i u svetu. Najveće je urvinsko jezero na Kopaoniku pored još dva poznata u ovom kraju - Gornjeg (Dugačko) i Donjeg (Malo) jezera. Smešteno je na teritoriji opštine Raška tik uz opštinu Leposavić i ne pripada Nacinalnom parku Kopaonik.

Zbog toga što čak ni ronioci nisu uspeli da detaljno istraže dno ovog jezara, na neki način ono je ostalo tajna, kako za naučnike, tako i za posetioce i meštane, koji se dive njegovoj lepoti, ali ga se i plaše. Niko ne zna kako i kada je nastalo, pa su se o njemu isprele razne legende.

Ostatak teksta pročitajte na našem Agroinfo portalu!

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR